Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 17025280



*

nr 1702 5280


Stig Borglind

(1892-1965), Sverige


4 pcs, Stig Borglind (1892-1965), Sweden. Signed, outer dimensions including frame: 37x35 - 57x45,


ETCHINGS, 4 st, Signerade, yttermått inklusive ram: 37x35 - 57x45 cm


Stig Borglind, Swedish painter, graphic artist, born 1892, dead 1965.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday May 19 2025
at 19:56:30


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/5 21:48:19 1      600 kr
19/5 16:28:22 2      800 kr
19/5 16:29:55 1      800 kr
19/5 16:29:55 2      800 kr (Robot)
19/5 16:30:09 1      900 kr
19/5 19:37:56 3      1.100 kr
19/5 19:51:08 1      1.100 kr
19/5 19:51:08 3      1.100 kr (Robot)
19/5 19:51:31 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Stig Borglind

Stig Borglind, Swedish painter, graphic artist, born 1892, dead 1965.

Read more about Stig Borglind
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik stig borglind svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr